Милка Чоколадо Трипл 90гр

90 g
59,00 ден

MILKA TRIPLE CHOCO KAKAO

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA34286

Опис

СОСТОЈКИ: алпска млечна чоколада со какао кекс (2,5%) и исполнета со какао крем (12%) и чоколаден ликер (8%).

Состав: шеќер, какао путер, обезмастено млеко во прав, слатка сурутка (добиена од млеко), какао маса, растителни масти, чиста путер маст, посно какао во прав (3%), пченично брашно, гликозен сируп, шеќер-фруктозен сируп, навлажнувачи (глицерин, сорбитол), емулгатори (соја лецитин, сончоглед лецитин), полномасно млеко во прав, лешници, вкусови, павлака во прав, пченица скроб, регулатор на киселост (калциум фосфат), агент за подигање (калиум бикарбонат, амониум бикарбонат, натриум бикарбонат), сол.
Какао: 30% минимум во млечно алпско чоколадо.

Може да содржи и други ореви

НУТРИТИВНИ ВРЕДНОСТИ
100G 22,5% G * / G 22,5
Енергија 520 kcal / 2171 kJ 117 kcal / 488 kJ 6%
30.0g масти 6.7g 10%
од кои заситени 4.0g 18.0g 20%
На јаглени хидрати 56.0g 13.0g 5%
од кои 12,0 g шеќер 53.0g 13%
0,6 грама влакна 2.7g /%
6.1g Протеини 1.4G 3%
Сол 0.37g 0.08g 1%
* Референтен износ за просечен возрасен човек (8400 kJ / 2000 kcal).

Дополнителни информации

Тежина 90 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Милка Чоколадо Трипл 90гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *