Попуст!
-11%

Милка Млечно чоколадо 270гр

270 g
149 ден 169 ден

Milka Alpine Milk млечно чоколадо 270g

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA32605

Опис

Состав: Шеќер, какао путер, обезмастено млеко во прав, какао маса, сурутка во прав (од МЛЕКО) дехидратиранa млечни мазнинa, ЛЕШНИКОВА паста, емулгатор (соја лецитин), ароми. Млечниот чоколадо содржи минимум 30% какао маса .. МОЖЕ ДА ИМА ДРУГИ ОРЕВИ и пченица.

ХРАНЛИВИ ИНФОРМАЦИИ ЗА 100г
Енергетска вредност 2225 kJ /
530 kcal
масти 29.5g
Од кои заситени масни киселини 17.5g
јаглехидрати 58.5g
Јаглехидрати, од кои шеќери 58g
влакна 1.9g
протеин 6.5g
сол 0.3g
* Референтни количини за прием на просечен возрасен (8400 kJ / 2000 kcal).

Дополнителни информации

Тежина 270 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Милка Млечно чоколадо 270гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *