Попуст!
-43%

Милка Млечно чоколадо 80гр

80 g
27,00 ден 48,00 ден

MILKA MILK

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA27534

Опис

СОСТАВ
Филот од млечен крем со алпско млеко содржи 7% обезмастено млеко во прав.

ХРАНЛИВИ ИНФОРМАЦИИ ЗА 100г
Енергетска вредност 2210 kJ /
529 kcal
масти 29.5g
Од кои заситени масни киселини 17.5g
јаглехидрати 57.5g
Јаглехидрати, од кои шеќери 57.5g
влакна 1.8g
протеин 6.4g
сол 0.43g
* Референтни количини за прием на просечен возрасен (8400 kJ / 2000 kcal).

Дополнителни информации

Тежина 80 g
Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Милка Млечно чоколадо 80гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *