Млекара Лесковац Трајно млеко 2.8% 1л

45 ден

Mlekara Leskovac Mleko со 2,8% масленост во трајно пакување од 1 литар.

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA27899

Опис

Млеко обработено на ултра висока температура (UHT), хомогенизирано, со 2,8% млечна маст.
ДОЛГОТРАЈНО млеко.
UHT млекото го зачувува квалитетот и на собна температура, ако не се отвори.
По отворањето, оставете го во фрижидер и да се користи во рок од три дена.
Најдобро до датумот втиснат на пакувањето.

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Млекара Лесковац Трајно млеко 2.8% 1л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *