Попуст!
-6%

Nescafe Classic 200гр

200 g
299,00 ден 319,00 ден

Нескафе Класик лименка

Има на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA26603

Опис

NESCAFÉ CLASSIC е произведено од врвни зрна кафе со потекло од Бразил.
NESCAFÉ CLASSIC се добива од внимателно одбрани зрна кафе со иста постапка како и традиционално прженото (мелено) кафе која натаму продолжува со посебна постапка за добивање гранули. На самиот почеток, зрната се мелат и пржат, потоа се заготвуваат. На крај се отстранува талогот, со посебна технолошка постапка – со прскање топол воздух се извлекува водата која испарува и остануваат гранулите на кафе. NESCAFÉ CLASSIC се состои од 100% Robustа кафе со интензивна арома, силен и богат вкус на кафето – идеална рецептура за започнување на вашиот ден. Classic „буди и придвижува “, дава поттик за одличен почеток на денот.

Дополнителни информации

Тежина 200 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Nescafe Classic 200гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *