Попуст!
-10%

Nescafe Classic 50гр (лименка)

50 g
106,00 ден 119,00 ден

Нескафе Класик лименка

Нема на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA15966

Опис

NESCAFÉ CLASSIC е произведено од врвни зрна кафе со потекло од Бразил.
NESCAFÉ CLASSIC се добива од внимателно одбрани зрна кафе со иста постапка како и традиционално прженото (мелено) кафе која натаму продолжува со посебна постапка за добивање гранули. На самиот почеток, зрната се мелат и пржат, потоа се заготвуваат. На крај се отстранува талогот, со посебна технолошка постапка – со прскање топол воздух се извлекува водата која испарува и остануваат гранулите на кафе. NESCAFÉ CLASSIC се состои од 100% Robustа кафе со интензивна арома, силен и богат вкус на кафето – идеална рецептура за започнување на вашиот ден. Classic „буди и придвижува “, дава поттик за одличен почеток на денот.

Дополнителни информации

Тежина 50 g
Suppliers za lot expiry

Alma Алма-М

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Nescafe Classic 50гр (лименка)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *