Попуст!
-21%

Nescafe Dolce Gusto Cafe Au Lait Капсули 16 капсули

160 g
249 ден 319 ден

Нескафе Долче Густо мелено кафе за машинско подготвувње на напивки. 16 капсули по 10гр.

Нема на залиха

Категорија: , ,
Шифра: NES19402

Опис

Инстант прав за за приготвување на напивка со полномасно млеко во прав и растворливо кафе.
Состојки: полномасно млеко во прав (73,7%), растворливо кафе (24%), стаблизиратори (калиум фосфати, натриум цитрати), емулгатор (соја лецитин).

Капсулите се наменети за NESCAFÉ® Dolce Gusto кафематите. Dolce Gusto машината за кафе достигнува притисок од 15 барови, исто како и професионалните машини.

Едноставна идеја, фенси француско име. Ова е вкусно кафе со млеко, сите во една паметна капсула. Едно од класичните кафиња, Кафе Лате има иконски вкус на млечно кафе, што е брилијантно за секоја пригода – од секојдневно до екстра специјално. Сметаме дека е особено вкусно наутро како придружба на појадокот, но овие млечни кафиња се фантастични во секое време од денот. Значи, без оглед дали сакате да го вкусите вашето Café au Lait како секојдневно третирање на самите себе, или да земете капсули за да уживате со пријателите, мислиме дека ќе ги обожувате одие капсули кафе лате.

Изработката на овие кадифени капсули не може да биде поедноставно. Бидејќи богатото кафе и млекото се измешани во една капсула, одличното кафе со вкус е само неколку минути на допир на копче. Исто така, благодарение на максималниот притисок на пумпата од 15 бари во убаво дизајнираните машини за кафе, можете да очекувате ист квалитет што ќе го добиете во кафуле. Крунисано со кремаста, свиленкаста пена, прекрасното Café au Lait не само што има одличен вкус; туку и изгледа фантастично.

Дополнителни информации

Тежина 160 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Nescafe Dolce Gusto Cafe Au Lait Капсули 16 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *