Попуст!
-21%

Nescafe Dolce Gusto Cappuccino Капсули 2х8 капсули

186 g
249 ден 319 ден

Нескафе Долче Густо мелено кафе за машинско подготвувње на напивки. 16 капсули (8 капсули млеко x 17гр + 8 капсули мелено кафе х 6,3гр)

Има на залиха

Категорија: , ,
Шифра: NES19404

Опис

Мешавина на печено мелено кафе и полномасно млеко во прав со додаток на шеќер.
Состав (млечни капсули): полномасно млеко во прав (82,4%), шеќер (17,6%). Може да содржи соја.
Состав (кафе капсули): Мешавина на печено мелено кафе.

Капсулите се наменети за NESCAFÉ® Dolce Gusto кафематите. Dolce Gusto машината за кафе достигнува притисок од 15 барови, исто како и професионалните машини.

Вистинска класика и непобитна икона, одличниот капучино е високо на списокот на љубителите на кафе. Длабокиот вкус на еспресото, комбиниран со кадифена пена и текстурирано млеко, го прават овој пијалок да биде големо задоволство повторно и повторно, без оглед на пригодата.

Билансот на темно печено кафе, млеко и допир на шеќер значи дека нема ништо што треба да го додадете во оваа одлична капсула кафе. Помалку млеко од лате и полесно од еспресото, мазната текстура на капучино е нешто што едноставно не можете да го заборавите откако ќе го пробате. И сега не ви треба бариста во вашата кујна за да уживате секој ден, а благодарение на максималниот притисок на пумпата од 15 бари во вашата машина NESCAFÉ® Dolce Gusto, вкусот на кафулето секогаш е на дофат.

Идеалниот капучино е софистициран, но лежерен, лесен за пиење и со правилна температура за одржување на своите незаборавни вкусови. Ова го прави главен дел од NESCAFES Dolce Gusto® колекцијата на капсули за секој ентузијаст, популарен кај пријателите и семејството и е апсолутно идеален за да наслониш и релаксираш кога е потребна пауза.

Дополнителни информации

Тежина 186 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Nescafe Dolce Gusto Cappuccino Капсули 2х8 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *