Попуст!
-21%

Nescafe Dolce Gusto Espresso Generoso Капсули 16 капсули

112 g
249 ден 319 ден

Нескафе Долче Густо Еспресо мелено кафе за машинско подготвувње на напивки. 16х7гр

Има на залиха

Категорија: , ,
Шифра: NES19409

Опис

Капсулите се наменети за NESCAFÉ® Dolce Gusto кафематите. Dolce Gusto машината за кафе достигнува притисок од 15 барови, исто како и професионалните машини.

NESCAFÉ® Dolce Gusto® Espresso Generoso кафето е уникатен спој на два вида јужноамериканска Арабика и дури 3 типа кафе Робуста, африканско и азиско, печено до средна темна нијанса, што ја задржува специфичната арома на секој вид. Интензитет 7/11.

Создадете професионално квалитетно кафе со густ кадифеен крем, благодарение на машините кои работат под притисок до 15 бари, и со херметички запечатените капсули за зачувување на свежината, секој пат ќе уживате во богати и ароматични чаши кафе.

Дополнителни информации

Тежина 112 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Nescafe Dolce Gusto Espresso Generoso Капсули 16 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *