Nescafe Dolce Gusto Espresso Intenso Капсули 16 капсули

112 g
319,00 ден

Нескафе Долче Густо Еспресо Интенсо мелено кафе за машинско подготвувње на напивки. 16 х 7гр

Има на залиха

Категорија: , ,
Шифра: NES19406

Опис

Капсулите се наменети за NESCAFÉ® Dolce Gusto кафематите. Dolce Gusto машината за кафе достигнува притисок од 15 барови, исто како и професионалните машини.

Ако сакате еспресо после вечера, ќе го обожувате Espresso Intenso. Како е едно од кафињата со средна јачина, Intenso има арома на тврдо овошје што создава дополнителен ефект во вашата шолја. Со топол, зачинет интензитет и навестувања на летни црвени плодови, капсулите Еспресо Интенсо има нежна сложеност што одлично се вклопува во секој дел од денот.

Благодарение на максималниот притисок на пумпата од 15 бари во стилските машини за кафе, овие капсули не само што прават вкусно еспресо, туку и го покриваат вашиот еспресо со кадифен слој од крема. Со боја на мед и вкусна, свиленкаста крема му помага на вашиот Intenso Espresso да има одличен вкус уште од првата голтка. Со прекрасни ароми на бадеми и цреши, Еспресо Интенсо е брилијантен за вкусување по вечерата со пријателите или едноставно уживање како начин за релаксирање.

Сметаме дека ова софистицирано кафе најдобро се служи во елегантна стаклена чаша за еспресо што ја покажува неговата структура.

Дополнителни информации

Тежина 112 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Nescafe Dolce Gusto Espresso Intenso Капсули 16 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *