Попуст!
-21%

Nescafe Dolce Gusto Lungo Капсули 16 капсули

112 g
249 ден 319 ден

Нескафе Долче Густо мелено кафе за машинско подготвувње на напивки. 16 капсули по 7гр.

Има на залиха

Категорија: , ,
Шифра: NES19408

Опис

Капсулите се наменети за NESCAFÉ® Dolce Gusto кафематите. Dolce Gusto машината за кафе достигнува притисок од 15 барови, исто како и професионалните машини.

Класичното Лунго е, на италијански јазик, „долго кафе“. Како и калсичното еспресо, водата поминува низ богатото испечено и измелено кафе, но наместо да се направи „шот“, се користи доволно вода за да се наполни нормална чаша за кафе. Она што го создавате е мазно, примамливо темно кафе, што е одлично за секојдневно лесно пиење.

Ова „издолжено еспресо“ е кафе со кое може да заборавите на времето и полека да уживате во доручекот или остатокот од денот. Не е премногу силно, но со доволно вкус за да го надразни чувството за вкус, Lungo е идеален избор за кафе-ентузијастите кои сакаат едноставни работи но не прават компромис со добро оформениот вкус. Леснотијата е она што го прави толку привлечно и го прави идеален избор во колекцијата капсули за кафе. Со машините NESCAFÉ® Dolce Gusto® секогаш ќе имате одличен Лунго на допир на копче, без разлика дали е за вас, за пријателите или за неочекуван посетител.

Се препорачува да се служи во порцелански лунго-чаши кои се внимателно дизајнирани за задача да го претстават вашиот Lungo.

Дополнителни информации

Тежина 112 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Nescafe Dolce Gusto Lungo Капсули 16 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *