Nescafe Dolce Gusto Ristretto Ardenza Капсули 16 капсули

112 g
319,00 ден

Нескафе Долче Густо мелено кафе за машинско подготвувње на напивки. 16 капсули по 7гр.

Има на залиха

Категорија: , ,
Шифра: NES19401

Опис

Потекло: Етиопија – Колумбија и Виетнам

Капсулите се наменети за NESCAFÉ® Dolce Gusto кафематите. Dolce Gusto машината за кафе достигнува притисок од 15 барови, исто како и професионалните машини.

Темно, интензивно и со прекрасни ароми на лешник и алкохол, Ристрето Арденаза го носи класичното еспресо на друго ниво. Малку пократко, Ристрето се прави со поминување помалку вода низ кафето. Што значи дека добивате кратко, стабилно еспресо кое има чадена арома со вкусен aftertaste на бибер. Ristretto Ardenza кафе капсулата е најинтензивна, па ако го сакате полн вкус на смело еспресо, ова дефинитивно вреди да го пробате.

Исто така познат како „corto“, италијански за „кратко“, Ristretto Ardenza е дефинитивно доказ дека добрите работи доаѓаат во мали пакувања. Исто така, има прекрасен дрвен карактер со полт вкус на лешник, ова впечатливо еспресо на врвот е надополнето со свилен слој од крема благодарение на максималниот притисок на пумпата од 15 бари. Со боја на карамела, вкусната крема е пенеста, богата и помага да му дадете на вашето еспресо кафе висок квалитет вкус, исто како што би очекувале во најдоброто кафуле.

Ристрето Арденаза е еспресо кафе што не треба да се пропушти. Елегантно и стабилно, мислиме дека најдобро се служи во еспресо-чаша, а уште подобро доколку е проѕирна за најдобро да ги претстави неодоливите слоеви на вашето ремек-дело.

Дополнителни информации

Тежина 112 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Nescafe Dolce Gusto Ristretto Ardenza Капсули 16 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *