Нивеа Пена за бричење за осетлива кожа 250мл

162,00 ден

NIVEA SENSITIVE ПЕНА ЗА БРИЧЕЊЕ

Нема на залиха

Опис

Новата Active Comfort System формула е збогатена со природна камилица и витамин Е и ја штити чувствителната кожа од иритација при бричење.

Спречува иритација, црвенило и надразнетост при бричењето кај чувствителната кожа.

Екстра нежна, со неутрален мирис пена за бричење: Напредно бричење со Ultra Glide технологија и новата Active Comfort System формула која е збогатена со природна камилица и минерали:

Ги омекнува влакната на брадата.
Штити од иритација.
Темелно и пријатно бричење.
Дерматолошки докажано соодветно за мажи со чувствителна кожа.

КАКО ДЕЛУВА
Кожата е здрава и негувана.
Чувство на удобност и опуштеност.

НАЧИН НА УПОТРЕБА
Протресете пред употреба држејќи нагоре
Втријте на претходно намокрено лице
За подобри резултати користете ги и другите продукти од линијата sensitive на NIVEA® ЗА МАЖИ со Active Comfort System.

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

1111111Мрежа доо

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Нивеа Пена за бричење за осетлива кожа 250мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *