Нутела 200гр

200 g
129,00 ден

Ferrero Nutella

Има на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA16537

Опис

Лешник-какао крем производ.
Земја на потекло: Полска
Услови на чување: Да се чува на + 18◦C да 24◦C.
Рок на траење: означени на пакувањето
Состав: шеќер, палминото масло, лешник (13%), какао во прав со ниска масленост (7.4%), обезмастено млеко во прав (6,6%), сурутка во прав, емулгатор: лецитин (соја); ванила.
Декларацијата на алергени: Производот содржи млеко и соја, ореви.
Производител: Ferrero Polska Sp z oo, ул. Wiertnicza 126, 02-952 Варшава, Полска

Нутритивни информации:
Просечна вредност на хранливи материи (100g / ml)
Енергија (kJ / kcal) 2278kj / 546kcal
масти (g) 31,6g
од кои заситени содржина на масни киселини (г) од 11ж
Јаглехидрати (g) 57,6g
од кои шеќери (g) 56,8g
Протеин (g) 6g
сол (g) 0,114g

Дополнителни информации

Тежина 200 g
Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Нутела 200гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *