Oldenburger Златен Путер 250гр

250 g
153,00 ден

Олденбургер Германски путер
Made in Germany

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA12253

Опис

Нутритивна вредност: Износ на 100g:
Енергија (kJ / kcal) 3024/735
Маснотии (g) 81,0 од кои се заситени 55,9
Јаглехидрати (е) 1,0 од кои шеќери 1,0
Протеин (е) 0.6
Сол 1.00
Нема адитиви

Состојки: крем (UHT), стартер култури (сол)

Природно без глутен, содржи лактоза и млечен протеин

Дополнителни информации

Тежина 250 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Oldenburger Златен Путер 250гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *