Органски планински грав 300гр

249,00 ден

Product price
Additional options total:
Order total:

Планинското гравче е селекција од стари органски, автохтони сорти на грав кои се уште се одгледуваат низ Македонија благодарејќи на традицијата според која семињата се собираат, чуваат и предаваат како вредно наследство од една генерација на друга.

Шифра: ADT10021 Категории: ,
Прикажи ги сите резултати