Пекара Диме Мешан ‘ржан леб 80% 500гр

500 g
42,00 ден

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA22981

Опис

Специјален леб произведен со посебна технологија, кој во својот состав содржи 80% ‘ржано брашно збогатено со ситни ‘ржани трици и 20% пченично брашно, без конзерванси и прехранбени бои. Се карактеризира со изразено темна боја, влажна и збиена средина со специфичен вкус и мирис. ‘Ржаниот леб има ниска калорична вредност, содржи висок процент на диетални влакна кои ја зголемуваат влажноста и му ја одржуваат свежината подолго од останатите видови на леб. Поради ниската содржина на јаглени-хидрати и високиот процент на целулоза, витамини и минерали, се препорачува во исхраната на дијабетичари и помага во намалување на холестеролот.

Состав: ‘ржано брашно, пченично брашно, глутен, ситни ‘ржани трици, квасец, сол, алкохолен оцет, адитив за пекарство.

Дополнителни информации

Тежина 500 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Пекара Диме Мешан ‘ржан леб 80% 500гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *