Пепси Кола 500мл

25,00 ден

Pepsi Cola

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA13415

Опис

ОСВЕЖИТЕЛЕН БЕЗАЛКОХОЛЕН ПИЈАЛОК ОД РАСТИТЕЛЕН ЕКСТРАКТ

СОСТОЈКИ:
ВОДА; ШЕЌЕР; ЈАГЛЕРОД ДИОКСИД; БОЈА E150d; РЕГУЛАТОР НА КИСЕЛОСТ E338; АРОМАТИЧНО СРЕДСТВО – КОФЕИН; СТАБИЛИЗАТОР Е414; КОЛА АРОМА

Нутритивна информација 100 ml
Енергетска вредност
Протеини
Јаглени хидрати
од кои шеќер
Масти
од нив сатурати
Влакна
Натриум
170 kJ (41 kcal)
0 g
10,7 g
10,7 g
0 g
0 g
0 g
< 0,1 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Пепси Кола 500мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *