Пепси Кола лименка 330мл

22,00 ден

Pepsi Cola

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA27685

Опис

ОСВЕЖИТЕЛЕН БЕЗАЛКОХОЛЕН ПИЈАЛОК ОД РАСТИТЕЛЕН ЕКСТРАКТ

СОСТОЈКИ:
ВОДА; ШЕЌЕР; ЈАГЛЕРОД ДИОКСИД; БОЈА E150d; РЕГУЛАТОР НА КИСЕЛОСТ E338; АРОМАТИЧНО СРЕДСТВО – КОФЕИН; СТАБИЛИЗАТОР Е414; КОЛА АРОМА

Нутритивна информација 100 ml
Енергетска вредност
Протеини
Јаглени хидрати
од кои шеќер
Масти
од нив сатурати
Влакна
Натриум
170 kJ (41 kcal)
0 g
10,7 g
10,7 g
0 g
0 g
0 g
< 0,1 g

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Prilepska Прилепска пиварница АД Прилеп

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Пепси Кола лименка 330мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *