Подравка Чај од брусница 20 кесички

40 g
79,00 ден

Podravka 20 кесички чај од брусница. 40 грама.

Нема на залиха

Категорија: , ,
Шифра: ZMA21445

Опис

Подготовка
Потопете го филтерот со 250 ml врела вода и покријте го. По 8 минути, извадете го филтерот. Засладете по желба. Можете да го направите како ладен чај со додавање на мраз.

Чувајте го на суво место
Времетраење: 24 месеци
Пакување: 20 филтер кеси завиткани во емајл 2g / net 40g

Состојки
Цвет од хибискус 50%, јаболко 20,20%, бобинки 10%, арома 9,78%, регулатор на киселост јаболкова киселина 3,80%, црна рибизла 2%, циконски корен 2%, парчиња од брусница 1%, шипки 1%, концентрат од црна рибизла 0,22%.

Дополнителни информации

Тежина 40 g
Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Подравка Чај од брусница 20 кесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *