Подравка Чај од липа 20 кесички

60 g
69,00 ден

Podravka 20 кесички чај од липа. 60 грама.

Нема на залиха

Категорија: , ,
Шифра: ZMA21444

Опис

Подготовка
Потопете го филтерот во 200-300 мл врела вода и покријте го. Отстранете го филтерот после 10 минути. Засладете по желба.

Чувајте го на суво место
Времетраење: 24 месеци
Пакување: 20 филтер кеси од 3 g / net 60 g

Состојки
Плод од шипка 75%, цвет на хибискус 25%.
 
Нутритивни вредности
Енергетска вредност 332 kcal / 1388 kJ
Масти 0,6 g
Јаглехидрати 76,6 g
– шеќери 23,6 g
Протеин 5.1 g
Витамин Ц 96,5 mg
Калиум 1065 мг
Калциум 655 mg
Фосфор 140 мг
Магнезиум 185 mg
Железо 0.8 mg
Цинк 1,2 мг
Бакар 0,3 мг
Извор: Подравка д.д. До 100 гр од производот

Дополнителни информации

Тежина 60 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Подравка Чај од липа 20 кесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *