Подравка Чај од шумско овошје 20 кесички

44 g
79,00 ден

Podravka 20 кесички чај од шумско овошје. 50 грама.

Нема на залиха

Категорија: , ,
Шифра: ZMA21442

Опис

Подготовка
Потопете го филтерот со 250 ml врела вода и покријте го. По 8 минути, извадете го филтерот. Засладете по потреба.

Чувајте го на суво место
Времетраење: 24 месеци
Пакување: 20 филтер кеси од 2.5g / net 50g

Состојки
Цветок на хибискус 45%, плод од јаболко 28%, овошна мешавина 12%, плод од црна рибизла 6%, шумски овошни ароми 6%, плод од базга 2%, прод од боровинки 1%

Дополнителни информации

Тежина 44 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Подравка Чај од шумско овошје 20 кесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *