Подравка Француска супа 4 порции

64 g
40,00 ден

Вкусната Француска супа е бистра и кревка, збогатена со одбрани парчињана сушено говедско месо и тестенини во облик на школка. Со многу сецкани коренести зеленчуци, кои совршено ја надополнуваат елеганцијата на месните вкусови. Уживајте во Француска супа која е без засилувачи на вкус.

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA11093

Опис

Нутритивни информации:
Енергетска вредност: 341 kcal / 1437 kJ
Масти 8,5 g
– заситени масни киселини 4,7 g
Јаглехидрати 52 g
– шеќери 15 g
Влакна 3,8 g
13 g Протеини
Сол 15,5 g
Извор: Подравка д.д. 100 g на производот

Дополнителни информации

Тежина 64 g
Suppliers za lot expiry

Podravka Подравка дооел

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Подравка Француска супа 4 порции”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *