Попуст!
-13%

Подравка Говедска супа 4 порции

65 g
25,00 ден 29,00 ден

Podravka Класична говедска супа со тестенини погодна за 4 порции (65гр)

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA11091

Опис

Подготовка: Додадете ја содржината на пакетот во еден литар врела вода. Нека врие на тивок оган околу 5 минути во половина покриен сад и мешајте повремено.

Состојки: тестенини 66% (пченица брашно, јајца), маса сол, хидрогенизирано растително масло, засилувачи на арома (мононатриум глутамат, динатриум inosinate, динатриум гванилат), говедски масти, сушен зеленчук (пашканат, моркови, кромид), шеќер, екстракт од квасец, хидролизирани протеини пченка, боја (обичен карамел), арома, сушен екстракт од говедско месо, говедски стек 0,5%, зачини, магдонос лист, малтодекстрин. Може да содржи млеко и целер во трагови.

Начин на чување: суво место на собна температура.
Времетраење: 15 месеци.
Пакување: 65 g

Нутритивни информации
Енергетска вредност: 354 kcal / 1492 kJ
Масти 10 g
Јаглехидрати 54 g
– Шеќери 4,4 g
12 g Протеини
Сол 15,9 g
Извор: Подравка д.д. 100 g на производот

Дополнителни информации

Тежина 65 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Подравка Говедска супа 4 порции”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *