Подравка Кокошкина паштета 135гр

135 g
47,00 ден

Podravka Kokošja pašteta е една од најпознатите Подравка паштети, а нејзината популарност се должи на надмината мазност и квалитетот што инспирира уште од 1958 година.

Има на залиха

Категорија: , ,
Шифра: ZMA11124

Опис

Подготовка / Состојки
Мачкање или дел од кулинарски креативни решенија.
Начин на чување: на суво место на собна температура.
Време на траење: до датумот на пакувањето. Во зависност од пакување (Конзерва – 4 години.).
Пакување: 135 g конзерва.

хранливи информации
Енергетска вредност: 252 kcal / 1044 kJ
Масти 23 g
– заситени масни киселини 8,7 g
Јаглехидрати 2,2 g
– шеќери 0,9 g
Протеини 10,2 g
Сол 1,2 g
Извор: Подравка д.д. 100 g на производот

Дополнителни информации

Тежина 135 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Подравка Кокошкина паштета 135гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *