Подравка Крем супа од брокули 3 порции

57 g
45,00 ден

Podravka супата од брокули има лесен и совршен крем. Се препорачува за вегетаријанци. Една кеса е доволна за три чинии.

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA11146

Опис

Подготовка / Состојки
Истурете ја содржината од кесата во мешавина од 700 ml вода и 100 мл ладно млеко. Промешајте со брзо движење додека супата не се свари. Врие на тивок оган за 8 минути со постојано мешање.
Начин на чување: на суво место на собна температура.
Рок: 12 месеци.
Пакување: 57 g торба.

Хранливи информации
Енергетска вредност: 356 kcal / 1499 kJ
Масти 10 g
– заситени масни киселини од 7 g
јаглехидрати 53g
– шеќери 13 g
Влакната 3 g
12 g Протеини
Сол 11.25 g
Извор: Подравка д.д. 100 g на производот

Дополнителни информации

Тежина 57 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Подравка Крем супа од брокули 3 порции”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *