Подравка Лино Чоколино 200гр

200 g
105,00 ден

Podravka Lino Cokolino инстант храна за деца

Има на залиха

Опис

Подготовка: Во 2 дл (200 ml) сварено и оладено на 50 ° C млеко, се додаваат 5 лажици (30 g) Чоколино и вкусниот оброк е подготвен. Важно е да се придржувате до упатствата за подготовка на јадењето!

Состојки: 55% житни култури (пченица гриз, брашно од пченица), шеќер, чоколадо во прав 18% (шеќер, какао во прав, какао путер, емулгатор соја лецитин), скроб и витамини (тиамин мононитрат, рибофлавин, пиридоксин хидрохлорид, L- аскорбинска киселина, DL-α-токоферол ацетат, фолна киселина, никотинамид). Може да содржи лешник и млеко.

Начин на чување: на суво место на собна температура. Содржината по отворањето, се користи во рок од три недели.
Времетраење: 18 месеци.
Пакување: 200g

Нутритивни информации
Енергетска вредност: 411 kcal / 1739 kJ
Масти 4,1 g
– заситени масни киселини 2,4 g
Јаглехидрати 84 g
– шеќери 39 g
Влакната 5,5 g
7 g Протеини
Сол 0.02 g
3,3 mg на витамин Е
Витамин Ц 30 mg
Витамин Б6 0.5 mg
Тиамин 0,6 mg
Рибофлавин 0.5 mg
Ниацин 5 mg
Фолна киселина 54 mg
Извор: Подравка д.д. 100 g на производот

Дополнителни информации

Тежина 200 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Подравка Лино Чоколино 200гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *