Подравка Макарони болоњезе 2 порции (160гр)

160 g
99,00 ден

Podravka Talianetta Makaroni Bolognese е сочен сос со парчиња од најдоброто говедско месо и зеленчук, зачинето со вистинската комбинација на зачини во болоњезе стил постигнувајќи неодолив вкус и мирис. Готово е за само осум минути, може да се јаде само или со додавање на рендано сирење вкус.

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA11199

Опис

Нутритивни информации:
Енергетска вредност: 374 kcal / 1579 kJ
Масти 6 гр
– заситени масни киселини 3,5 g
Јаглехидрати 63 g
– шеќери 12 g
Влакна 6 g
14 g Протеини
Сол 2.75 g
Извор: Подравка д.д. 100 g на производот

Дополнителни информации

Тежина 160 g
Suppliers za lot expiry

Podravka Подравка дооел

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Подравка Макарони болоњезе 2 порции (160гр)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *