Подравка Прашок за пециво 12гр

12 g
9,00 ден

Podravka Dolcela прашок за пециво

Нема на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA11174

Опис

Подготовка: Во количина наведена во рецептот.
Начин на чување: на суво и ладно место.
Време на траење: 9 месеци.
Пакување: 12 гр торба.

Состојки: агенти за растење (динатриум дифосфат, натриум хидроген карбонат), пченкарен скроб.

Хранливи информации:
Енергетската вредност од 92 kcal / 391 kJ
0 g маст
– заситен 0 g
Јаглехидрати 23 g
– шеќери 0 g
0 g Протеини
Сол 43,2 g
Извор: Подравка д.д. 100 g на производот

Дополнителни информации

Тежина 12 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Подравка Прашок за пециво 12гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *