Подравка Пудинг од чоколадо 3 кесички (111гр)

111 g
39,00 ден

Podravka Пудинг со вкус на чоколада. Комбо пакување од 3+1 кесички по 45гр (4×45=180гр)

Има на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA11177-1

Опис

Подготовка: Измешајте го пудинг правот со 4 лажици (50 g) на шеќер. Од ½ литар ладно млеко одземете 6 лажици и измешајте добро со мешавината на пудинг и шеќер. Остатокот од млекото се вари, се трга од топлина и се промешува во растворениот пудинг и се готви мешајќи 1-2 минути. Истурете го топлиот пудинг во наквасени садови и оставете да се излади.
Начин на чување: на суво и ладно место.
Времетраење: 18 месеци од датумот на производство.
Пакување: 45 g

Состојки: пченкарен скроб, масти во прав со намалена 15%, какао (во прав) 1% (содржи соја лецитин), готварска сол

Нутритивни информации:
Енергетска вредност: 363 kcal / 1541 kJ
Масти 1.9g
– заситени масни киселини 1.1 g
Јаглехидрати 76 g
– шеќери 0,7 g
Прикажи ги сите …
Извор: Подравка д.д. 100 g на производот

Дополнителни информации

Тежина 111 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Подравка Пудинг од чоколадо 3 кесички (111гр)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *