Подравка Пудинг од ванила 3 кесички (111гр)

111 g
37,00 ден

Podravka Пудинг со вкус на ванила. Комбо пакување од 3 кесички по 37гр (3×37=111гр)

Има на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA11177

Опис

Подготовка: Измешајте го пудингот со 3 лажици (40 g) шеќер. Од ½ литри ладно млеко одземете 6 лажици и измешајте добро со мешавината на пудинг и шеќер. Остатокот од млекото се вари, се трга од топлина и се промешува во растворениот пудинг, потоа се меша и готви 1 – 2 минути Истурете го топлиот пудинг во навлажнет сад и оставете го да се излади. Готовиот пудинг може да се украси со шлаг, чоколадни украси, свежо или кандирано овошје, овошни сокови, сокови и компоти.
Начин на чување: Да се чува на ладно и суво место.
Времетраење: 12 месеци од датумот на производство.
Пакување: 37 g

Состојки: пченкарен скроб, вкус, заеднички сол, боење (бета каротен).

Нутритивни информаци:
Енергетска вредност: 354 kcal / 1504 kJ
Масти 0 гр
– заситен 0 g
Јаглехидрати 87 g
– шеќери 0 g
0 g Протеини
Сол 0.37 g
Витамин Б12 0 mg
Извор: Подравка д.д. 100 g на производот

Дополнителни информации

Тежина 111 g
Suppliers za lot expiry

Podravka Подравка дооел

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Подравка Пудинг од ванила 3 кесички (111гр)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *