Подравка Резанци со прелив од печурки 2 порции (140гр)

140 g
107,00 ден

Podravka Talianetta Rezanci содржат тестенини, фин сос од печурки и внимателно избрани зачини за неодолива комбинација која ќе ги одушеви сите љубители на печурки. Идеален додаток може да бидат домати и сецкан свеж магдонос.

Има на залиха

Категорија:
Шифра: 311002542

Опис

Нутритивни информации:
Енергетска вредност: 379 kcal / 1597 kJ
7 g маст
– заситени масни киселини 4,5 g
Јаглехидрати 61 g
– шеќери 11 g
15 g Протеини
Сол 3.25 g
Извор: Подравка д.д. 100 g на производот

Дополнителни информации

Тежина 140 g
Suppliers za lot expiry

Podravka Подравка дооел

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Подравка Резанци со прелив од печурки 2 порции (140гр)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *