Подравка Шлаг крема со чоколадо 60гр

60 g
33,00 ден

Podravka Шлаг крем со вкус на чоколадо

Има на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA11175

Опис

Подготовка: За да се подготви крем пена: Во 2 дл ладно млеко додадете ја содржината од кесичката, се промешува и се мати со миксер 3-4 минути. Послужете веднаш или по ладење. За да се подготват крем колачи: кремот се подготвува на ист начин како и крем пената, но наместо 2 дл се додава 125 мл млеко.

Начин на чување: Да се ​​чува на ладно и суво место.
Времетраење: 12 месеци од датумот на производство.
Пакување: 60 g

Состав: шеќер, какао во прав 11%, целосно хидрогенизирани растителни масти (од кокос и палма), гликозен сируп, емулгатор (Е 472), модифициран скроб, масло за јадење желатин (говедски), млечни протеини, какао (во прав) 1% (содржи соја лецитин ), стабилизатор (калиум фосфати).

Нутритивни информации
Енергетска вредност: 479 kcal / 2004 kJ
Масти 18 g
– заситени масни киселини 15 g
Јаглехидрати 71 g
– шеќери 55 g
7,6 g Протеини
Сол 0.38 g
Извор: Подравка д.д. 100 g на производот

Дополнителни информации

Тежина 60 g
Suppliers za lot expiry

Podravka Подравка дооел

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Подравка Шлаг крема со чоколадо 60гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *