Подравка Шлаг пена 36гр

36 g
25,00 ден

Podravka Slag pena

Има на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA11173

Опис

Подготовка: Во голем сад се става 125 мл ладно млеко. Додадете ја содржината од кесичката, се промешува и продолжува да се меша со електричен миксер (максимална брзина) за да се постигне саканата конзистентност (2-3 минути). За околу 500 мл шлаг пена. Шлагот може да се сервира како вкусен десерт или да се користи за декорација на торти, овошни салати, сладолед, кафе и слично.

Состав: шеќер, целосно хидрогенизирани растителни масти (од кокос и палма), гликозен сируп, модифициран скроб, емулгатор (Е 472), млечни протеини, стабилизатор (калиум фосфат), вкус.

Начин на чување: на суво и ладно место.
Времетраење: 12 месеци.
Пакување: 36 г торба.

Нутритивни информации
Енергетска вредност: 542 kcal / 2262 kJ
Масти 33 g
– заситени масни киселини 33 g
Јаглехидрати 62 g
– шеќери 36 g
3.3 g Протеини
Сол 0.41 g
Извор: Подравка д.д. 100 g на производот

Дополнителни информации

Тежина 36 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Подравка Шлаг пена 36гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *