Подравка Швајцарска супа 3 порции

54 g
45,00 ден

Podravka Швајцарска супа 54гр

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA11105

Опис

Подготовка: истурете ја содржината од кесичката во 800мл врела вода и промешајте. Нека врие на тивок оган 10 минути, мешајќи повремено.

Состојки: тестенини 44% (тврдата пченица гриз, јајца), месо кнедли 15% (сушено говедско месо, месо 5.8%, пченично брашно, пченица, говедско масти, сушен кромид, готварска сол, жолчка од јајце во прав, палмино масло, зачини, екстракт од говедско месо, шеќер, трошки од леб (пченично брашно, квасец, готварска сол), јајца во прав, антиоксидант (екстракт од рузмарин)), готварска сол, палмин масло, пченкарен скроб, овошје зеленчук 5% (кромид, целер, морков, пиперка, праз), шеќер, малтодекстрин, квасец екстракти, ароми, мириси, бои (обичен карамел), магдонос лист. Може да содржи траги од млеко.

Начин на чување: на суво место на собна температура.
Времетраење: 12 месеци.
Пакување: 54 г торба.

Нутритивни информации
Енергетска вредност: 363 kcal / 1528 kJ
11 g маст
– заситени масни киселини 6,5 g
Јаглехидрати 51 g
– шеќери 10 g
Влакната 3,5 g
13 g Протеини
Сол 5,7 g
Извор: Подравка д.д. 100 g на производот

Дополнителни информации

Тежина 54 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Подравка Швајцарска супа 3 порции”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *