Подравка Сватовска супа 4 порции

58 g
47,00 ден

Podravka Сватовска супа 58 грама

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA11097

Опис

Подготовка:
Прелијте ја содржината од кесичката со 1 литар врела вода и се промешајте. Нека врие на тивок оган 10 минути во половина покриен сад. Потоа, се повеќе се меша.
Начин на чување: на суво место на собна температура.
Времетраење: 15 месеци.
Пакување: 58 г торба.

Состојки:
62% гриз тестенини (пченица гриз 42% дланка масти, јајца во прав, сушен зеленчук (целер, кромид), белка од јајце во прав, готварска сол, брашно од пченица), готварска сол, шеќер, палминото масло, овошје зеленчук 4.5 % (целер, моркови, црвен пипер, праз, кромид), пченкарен скроб, квасец екстракт, малтодекстрин, вкусови, боја (обичен карамел), зачини, магдонос лист. Може да содржи траги од млеко

Хрнливи информации:
Енергетска вредност: 402 kcal / 1683 kJ
Масти 19 g
– заситени масни киселини 12 g
Јаглехидрати 44 g
– шеќери 8,8 g
Влакната 3,5 g
12 g Протеини
Сол 17,75 g
Извор: Подравка д.д. 100 g на производот

Дополнителни информации

Тежина 58 g
Suppliers za lot expiry

Podravka Подравка дооел

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Подравка Сватовска супа 4 порции”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *