Подравка Вегета 500гр

500 g
186,00 ден

Podravka Vegeta универзален зачин

Има на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA11111

Опис

Подготовка: варива или чорби (супи, сосови, ориз, зеленчук и јадења со месо) со додавање на една лажичка вегета (3 g) во 250 ml (1 порција) пет минути пред крајот на готвењето. Месо и риба, според сопствен вкус, додадете вегета пред печење.
Начин на чување: Да се чува на суво место на собна температура.
Времетраење: 24 месеци.

Состојки: сол, 15,5% сушен зеленчук (морков, parsnip, компир, кромид, целер, магдонос), засилувачи на арома (мононатриум глутамат, динатриум inosinate), шеќер, зачини, пченкарен скроб, боја (рибофлавин

хранливи информации
Енергетска вредност: 137 kcal / 583 kJ
масти 0,5 g
– заситени масни киселини 0.2 g
Јаглехидрати 32 g
– шеќери 22 g
8,5 g Протеини
Сол 56,9 g
Извор: Подравка д.д. 100 g на производот

Дополнителни информации

Тежина 500 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Подравка Вегета 500гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *