Полимарк Крем за готвење 200мл

42,00 ден

Polimark крем за готвење од 200 милилитри.

Има на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA30136

Опис

Polimark павлака за готвење е неутрален крем направен од растенија, кои не содржат глутен. Содржи и млеко. Се користи како лесен сос, подготвен за употреба во секое време за подготвување на брзи јадења или сложени рецепти. Идеален за згуснување на сосови и супи, збогатување на пасти, како и прелив за ладни и топли јадења и салати. Не е погоден за матење. Спакуван во оригинално пакување со што се зачувува безбедноста и квалитетот на производите за наведениот рок на траење и декларираните услови за чување.

Услови за чување: да се чува на 5 ° C до 20 ° C. По отворањето да се чува во фрижидер и да се искористи во рок од 3 дена.

Енергетска вредност: 201 kcal / 831 kJ
0,9 g Протеини
Јаглехидрати 4 g
Масти 20,2 g
Од кои заситен 9,6 g
Од кои шеќери 1,5 g
Сол 0 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Полимарк Крем за готвење 200мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *