Пронто Средство за дрвени подови 750мл

215,00 ден

Pronto Legno Pulito средство за чистење на дрвени подови и мебел

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA12432

Опис

Опис: чисти, храни, освежува и отстранува прав! Наменето за употреба на дрвени подови и мебел.
Упатство за употреба: Измешајте 2 Pronto течност во 5 л вода. Со платно или сунѓер се брише дрвена површина. Не е неопходно да се исплакне. Ако се користи за чувствителни површини, прво тестирајте на мал дел. Не го користете на необработено дрво. Не користете неразреден.
Земја на потекло: Италија
Услови за чување: Да се ​​чува на ладно и суво место.
Посебни предупредувања: известување за мерките претпазливост: Ако е потребна медицинска помош, понесете го со вас пакувањето или етикетата. Да се ​​чува вон дофат на деца. Веднаш јавете се во центарот за токсикологија или лекар. АКО ДОЈДЕ ВО ДОДИР СО ОЧИ: Исплакнете внимателно со вода неколку минути. Извадете ги контактните леќи, доколку се присутни. Продолжи со испирање. Носете заштитни наочари. Изперете ги рацете темелно по ракување.
Рок на траење: означено на пакувањето
Состав 5-хлоро-2-метил-2H-isothizal-3-он (ЕО не 247-500-7) и 2-метил-2Н isothizazol-3-он (ЕО не 220-239-6) (3: 1) , d-лимонен. Исто така, содржи: <5% сапун, не-јонски surtafaktant, мирис, лимонен, гераниол, Dimethylolo гликол, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazoline.
Производител: Џонсон S.r.l., П. Le.m, Servizio Consumatori 8008-33032, Италија

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Пронто Средство за дрвени подови 750мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *