Purell Advanced Гел за дезинфекција 100мл

120 ден

Пурел дезинфициенс за раце 100ml. Активни состојки: 70% формулација со алкохол. Употреба: нанесете на чисти и суви раце. Втријте го гелот најмалку 30 секунди или додека не се впие. Не се плакне со вода, оставете да се исуши.

In stock

Опис

Дезинфициенс за раце кој е клинички докажан во одржувањето на здравјето на кожата и е број 1 дезинфициенс во Америка.
– Purell ®Advanced e дезинфициенс за суво миење на раце кој нуди извонредна антимикробна ефикасност во комбинација со клинички докажано одржување на здравјето на кожата;
– Purell ®Advanced тестиран е на EN 14476+A1( v2015) активен на корона вирус;
– Ги убива 99,99% од најчестите бацили и вируси коишто можат да бидат штетни;
– 70% формулација со алкохол, изопропил алкохол, специјално формулиран со средства за навлажнување кои даваат мекост и свежина на рацете;
– При нанесување на рацете, гелот e безбоен, без мирис и не е леплив.

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Purell Advanced Гел за дезинфекција 100мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *