Рајска градина Чубрица 20гр

20 g
20,00 ден

Нема на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA31771

Опис

Чубрица (Satureja hortensis), потекнува од Евроазија и Северна Африка, а се одгледува во повеќе клими, особено во Франција и Шпанија. Сувите ливчиња и цветните врвови на чубрицата се употребуваат за зачинување на многу јадења, особено живина и смеси, и е честа состојка во комплетите за супи. Сувите ливчиња се зеленкасто кафени и имаат мирисна арома и малку остар и топол вкус.

Нутритивни вредности во 100 грама
Калории 272 kcal
Протеини 6,73 гр
Јаглехидрати 68,73 гр
Масти 5,91 гр
Натриум 24 мг
Калиум 1,051 мг
Калциум 2,132 гр
Железо 37,88 мг
Фосфор 140 мг
Тиамин 0,366 мг
Ниацин 4,08 мг
Витамин А, Ц

Дополнителни информации

Тежина 20 g
Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Рајска градина Чубрица 20гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *