Рајска градина Копар 20гр

20 g
20,00 ден

Нема на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA27925

Опис

Копар (Anethum graveolens), билка која потекнува од медитеранските држави и Југоисточна Европа. Денес се одгледува и во Индија како и во Северна Америка. Целото растение е ароматично, има топол и помалку остар вкус, а неговите листови се додаваат во риба, салати, супи, сосови а особено за зачинување на туршија од кисели краставички.
Нутритивни вредности во 100 грама
Калории 253 kcal
Протеини 19,96 гр
Јаглехидрати 55,82 гр
Масти 4,43 гр
Натриум 208 мг
Калиум 3,308 мг
Калциум 1784 мг
Железо 48,78 мг
Фосфор 543 мг
Витамин А, Ц

Дополнителни информации

Тежина 20 g

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Рајска градина Копар 20гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *