Рајска градина Магдонос 40гр

40 g
17,00 ден

Нема на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA28306

Опис

Магдонос, Petroselinum crispum, потекнува од Медитеранските држави. Ливчињата од магдонос ги употребувале старите Грци и Римјани за зачинување и гарнирање на храната. Комбинираните ливчиња кои се длабоко зелени , нежни и набарани се равиваат во китка и се употребуваат свежи или суви, а благо ароматичниот вкус е особено популарен во риба, меса, супи,сосови и салати.

Нутритивни вредности во 100 грама
Калории 276 kcal
Протеини 22,42 гр
Јаглехидрати 51,66 гр
Масти 4,43 гр
Натриум 452 мг
Калиум 3805 мг
Калциум 1,468 мг
Магнезиум 249 мг
Селен 29,3 мг
Фосфор 351 мг
Железо 97,86 мг
Тиамин 0,172 мг
Ниацин 7,929 мг
Рибофлавин 1,230 мг
Витамин А, Ц

Дополнителни информации

Тежина 40 g
Suppliers za lot expiry

0

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Рајска градина Магдонос 40гр”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *