Red Bull 250мл (Изладено)

85,00 ден

Ред бул енергетски пијалак

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA18524

Опис

состојки:
Вода, сахароза, гликоза, acidifier на лимонска киселина, јаглерод диоксид, таурин (0.4%), регулатор на киселост (Натриум карбонат, магнезиум карбонат), кофеин (0,03%), витамини (ниацин, пантотенска киселина, Б6, Б12), ароми, бои (карамел, рибофлавин)

Начин на чување:
Рок: види на конзерва.
Подготовка и Употреба: служи разладено.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:
Енергетски пијалак – висока содржина на кофеин. Не се препорачува за деца или бремени жени или доилки (32 mg / 100 ml). Консумирајте умерено.

Нето Содржина:
250 милилитри ℮

Нутриционистички
Типични вредности типични вредности на 100 ml
Енергија 194 kJ (46 калории)
Масти 0 гр
од кои saturates 0 g
Јаглехидрати 11 g
од кои шеќери 11 g
0 g Протеини
Сол 0.1 g
Витамини: –
Ниацин 8 mg / 50% NVR
Пантотенска киселина 2 mg / 33% NVR
Витамин Б6 2 mg / 143% NVR
Витамин Б12 2 mcg / 80% NVR
НВР = Хранлив референтна вредност –

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Red Bull 250мл (Изладено)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *