Schweppes Bitter Lemon 4X330мл

115,00 ден

Швепс Битер Лемон – Освежителен безалкохолен пијалак со овошен сок од лимон минимум 2%. Нето-количина: 4×330 mL. Состојки: Вода, шеќер, сок од лимон (мин.2%), јаглероден диоксид, регулатор на киселост Е330, ароми (вклучувајќи кинин), конзерванс Е202, стабилизатори Е1450, Е445, антиоксиданс Е300, боја Е160а. Референтен внес за просечен возрасен човек (8400 kJ/2000 kcal). По овластување на Schweppes Holding Limited. Произведува Пивара Скопје А.Д.

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA35823

Опис

Schweppes Biter Lemon е вкус на кој му верувате, вкус кој буди уживање, вкус кој носи елеганција на освежување. Schweppes е врвен освежителен пијалак со софистициран вкус, омилен меѓу луѓето кои бараат освежување со стил.

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Schweppes Bitter Lemon 4X330мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *