Schweppes Bitter Lemon 1,5л

69,00 ден

Швепс Битер Лемон – Освежителен безалкохолен пијалак со овошен сок од лимон минимум 2%. Нето-количина: 1.5 L. Состојки: Вода, шеќер, сок од лимон (мин.2%), јаглероден диоксид, регулатор на киселост Е330, ароми (вклучувајќи кинин), конзерванс Е202, стабилизатори Е1450, Е445, антиоксиданс Е300, боја Е160а. Референтен внес за просечен возрасен човек (8400 kJ/2000 kcal). По овластување на Schweppes Holding Limited. Произведува Пивара Скопје А.Д.

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA12399

Опис

Schweppes Biter Lemon е вкус на кој му верувате, вкус кој буди уживање, вкус кој носи елеганција на освежување. Schweppes е врвен освежителен пијалак со софистициран вкус, омилен меѓу луѓето кои бараат освежување со стил.

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Schweppes Bitter Lemon 1,5л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *