Schweppes Tangerine 1,5л

67,00 ден

Освежителен безалкохолен пијалак со овошен сок од мандарина минимум 2%. Нето-количина: 1500 mL. Состојки: Вода, шеќер, сок од мандарина (мин. 2%), јаглероден диоксид, регулатор на киселост Е330, ароми, антиоксиданс Е300, стабилизатор Е414, Е445, конзерванс Е202, боја Е160а. Референтен внес за просечен возрасен човек (8400 kJ/2000 kcal). По овластување на Schweppes Holding Limited. Произведува Пивара Скопје А.Д.

Нема на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA31330

Опис

Schweppes Tangerine е пијалак со стил, кој воедно е возбудлив и предизвикува!
Со сладок освежувачки вкус кој дава посебна арома на уживањето, со истовремено чувство на слаткост и свежина. Се пие во една голтка, прави атмосфера и инспирира. Schweppes е врвен освежителен пијалак со софистициран вкус, омилен меѓу луѓето кои бараат освежување со стил.

Дополнителни информации

Suppliers za lot expiry

Pivara Пивара Скопје АД

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Schweppes Tangerine 1,5л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *