Скопско Smooth Пиво 1,5л

105,00 ден

Скопско Смут Ладно филтрирано светло пиво во пластична амбалажа 4,5%.

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA34215

Опис

Скопско Smooth е првото пиво во Македонија кое e произведено по најнова технологија на ладна филтрација од 100% арома хмељ, резултат на 90 –годишната иновација на Пивара Скопје во усовршување на процесот на производство. Со процесот на ладна филтрација се избегнува процесот на пастеризација што овозможува Скопско Smooth да остане свежо како да е штотуку наточено. Скопско Smooth е светло пиво со мазен рафиниран и освежувачки вкус, 4.5% алкохол и 90 дена рок. Тоа го прави најсвежото пиво на пазарот.

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Скопско Smooth Пиво 1,5л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *