Скопско Smooth Пиво (ПОВРАТНА амбалажа) 0,5л

40,00 ден

Светло пиво • Состојки: вода, јачменов слад, несладувани житарки, хмељ • непастеризирано • Нето-количина: 0,5L • Упоребливо до: означено на пакувањето • Да се чува на темно и ладно место, заштитено од замрзнување и директна сончева светлина • Произведува и полни: Пивара Скопје АД, ул 808 бр.12, 1000 Скопје, Република Македонија

Има на залиха

Категорија:
Шифра: ZMA33646

Опис

Скопско Smooth е првото пиво во Македонија кое e произведено по најнова технологија на ладна филтрација од 100% арома хмељ, резултат на 90 –годишната иновација на Пивара Скопје во усовршување на процесот на производство. Со процесот на ладна филтрација се избегнува процесот на пастеризација што овозможува Скопско Smooth да остане свежо како да е штотуку наточено. Скопско Smooth е светло пиво со мазен рафиниран и освежувачки вкус, 4.5% алкохол и 90 дена рок. Тоа го прави најсвежото пиво на пазарот.

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Скопско Smooth Пиво (ПОВРАТНА амбалажа) 0,5л”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *