Сковин Кале Црвено вино 750мл

319,00 ден

Skovin Kale црвено вино

Нема на залиха

Категорија: ,
Шифра: ZMA31805

Опис

Карактеристики: Квалитетно суво црвено вино, куве од сортите мерло, каберне совињон и вранец.Се одликува со интензивна црвена боја, прекрасна комплексна арома, добро избалансиран мирис на цвеќиња со нијанси на капина, малина и рибизла и перфектно избалансиран долготраен вкус. Се служи на температура 16 – 18ºC со јагнешко месо, печено свинско, телешко и димено месо.

Температура на служење: 16 – 18◦C

Нутритивни вредности

Не се доставни нутритивни вредности за овој продукт.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Сковин Кале Црвено вино 750мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *